Összefoglaló 2024. január 15., hétfő

Aarhus - DVTK 3-3 (2-0)

A megérkezés másnapján már felkészülési mérkőzést játszott a DVTK a téli edzőtáborban. Az első félidőben kétgólos előnyre tett szert a jó erőkből álló dán ellenfél, amit a fordulás után megtoldott még eggyel. Időközben mindkét csapat sokat cserélt, a DVTK-ban senki nem játszotta végig a teljes meccset, és több fiatal is pályára lépett. És a hajrában jött a diósgyőri szív, három gólt szerezve (Elton Acolatse duplázott, és Argyris Kampetsis is fejelt egy szép gólt) sikerült döntetlenre hozni a meccset. Folytatás szerdán 11:30-tól az Unión Estepona ellen.

Aarhus - DVTK  3-3 (2-0)

Felkészülési mérkőzés

Aarhus GF - Diósgyőri VTK 3-3 (2-0)

Marbella Football Center, 30 néző. Játékvezető: Victor Izquierdo (spanyol)
AGF 1. félidő: Bailey PEACOCK-FARRELL - Michael AKOTO, Frederik TINGAGER, Mikkel KRISTENSEN, Eric KAHL - Jacob ANDERSEN, Frederik BRANDHOF, Magnus KNUDSEN, Mathias SAUER - Tobias BECH, Janni SERRA. Vezetőedző: Uwe RÖSLER.
AGF 2. félidő: Jesper HANSEN - Felix BEIJMO, Tobias ANKER, Michael AKOTO (Luka CALLØ, 60.), Gift LINKS, Julius BECK, Mads Emil MADSEN, Tobias BACH, Peter BJUR, Mikael ANDERSON, Patrick MORTENSEN. Vezetőedző: Uwe RÖSLER.
DVTK 1. félidő: TÓTH Balázs - GERA Dániel, SZATMÁRI Csaba, BOKROS Szilárd, Bitok STEPHEN - HOLDAMPF Gergő, Alexander VALLEJO, BÉNYEI Ágoston - PERNAMBUCO, Bright EDOMWONYI, Rudi POŽEG VANCAŠ. Vezetőedző: KUZNYECOV Szergej.
DVTK 2. félidő: BÁNHEGYI Bogdán - FARKAS Dániel, SZATMÁRI Csaba (SZŐKE Áron, 62.), BOKROS Szilárd (DEMETER Milán, 62.), CSIRMAZ István - Vladislav KLIMOVICH, HOLDAMPF Gergő (SZAMOSI Ádám, 62.), Francisco FEUILLASSIER - JUREK Gábor, Argyris KAMPETSIS, Elton ACOLATSE.. Vezetőedző: KUZNYECOV Szergej.

Gólszerző: Frederik TINGAGER (1-0) a 20., Mathias SAUER (2-0) a 37., Tobias ANKER (3-0) az 55., Elton ACOLATSE (3-1) a 71., Elton ACOLATSE (3-2, 11-esből) a 77., Argyris KAMPETSIS (3-3) a 80. percben.

20. perc: Dán szöglet jobbról, Knudsen beadását a mezőny legmagasabb embere, a közel kéltméteres Frederik Tingager az ötösről csúsztatta a kapuba, 1-0

37. perc: Egy könnyen elpasszolt labdát Mathias Sauer a diósgyőri 16-oson belülről, balról a kapu hosszú oldalába tekert, 2-0

55. perc:  Jobb oldali dán szöglet után a egy másik magas védő, Tobias Anker csúsztatott a kapuba, 3-0

71. perc: lton Acolatse alakított ki magának lövőhelyzetet balról középre húzva, majd 16 méterről, még mindig kicsit balról kilőtte a kapu jobb felső sarkát, 3-1

77. perc: Szamosi lerántásáért 11-es a DVTK javára. A büntetőt Elton Acolatse nagy erővel a kapu közepébe lőtte, 3-2

80. perc: Jurek tökéletesen emelt középre, ahol Argyris Kampetsis pontosan a hosszú felső sarokba csúsztatott, 3-3

Edzői értékelések

Kuznyecov Szergej: - Kuznyecov Szergej: - Nagyon jó mérkőzést játszottunk, és nem csak abból a szempontból, hogy a csapat a karakterét megmutatva 3-0-s hátrányból is fel tudott állni, hanem a játékosok megtapasztalták, milyen nagy sebességgel játszanak külföldi csapatok. Ezen kívül a saját bőrükön érezték, milyen keményen vívják a párharcokat, ami nem csak a fiataloknak, hanem mindenkinek megmutatta, hogy gyorsabban kell gondolkodni, gyorsabban kell passzolni. Nagyon elégedett vagyok a mai mérkőzéssel, rengeteg tanulságot le lehet szűrni a látottakból. De nincs sok időnk rá, mert szerdán már újabb mérkőzést játszunk.