Beharangozó 2023. november 2., csütörtök

A ZTE ellen játszik a DVTK a MOL Magyar Kupában

A OTP Bank Ligában szereplő ZTE ellen játszik a DVTK a MOL Magyar Kupában hazai pályán. A hivatalos játéknap 2024. február 28., szerda, de várhatóan lesz televíziós mérkőzés kedden és csütörtökön is. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el

MOL Magyar Kupa 5. forduló

2024. február 28., szerda*
Diósgyőri VTK - Zalaegerszegi TE

A találkozó pályaválasztója az alacsonyabb osztályú csapat. Amennyiben a mérkőző felek "osztálytársak", akkor az játszik otthon, amelyik az idei kiírásban kevesebb alkalommal lépett pályára otthon. És ha ez a szám is ugyanaz, akkor az élvezheti a hazai közönség támogatását, akinek a nevét először húzták ki.

Videóbíró is dolgozik az MTVA által élőben közvetített mérkőzéseken - amennyiben a helyszín alkalmas a VAR-rendszer működésére.

A MOL Magyar Kupa idei kiírásában a továbbjutás mindvégig egy mérkőzésen dől el. Amennyiben a rendes játékidőben nem születik döntés, akkor 2x15 perces hosszabbítás, ha ott sem, akkor a büntetőpontról elvégzett rúgások döntenek.

*A játéknap a jogtulajdonos MTVA kérésére változhat.

Zalaegerszegi TE

Alapítva: 1920
Első év az NB I.-ben: 1972
Legjobb eredmény: bajnok (2001/2002), kupagyőztes (2022/2023)
Élvonalbeli évek: 41 év
Folyamatosan az NB I.-ben: 2019 óta

Jelenleg az OTP Bank Liga 10. helyén állnak 2 győzelemmel, 2 döntetlennel és 7 vereséggel.

A DVTK és a ZTE már találkozott idén egyszer, augusztus közepén diósgyőri siker született Zalában. És a kupameccs előtt bajnoki mérkőzésen is összeméri a két csapat a tudását Miskolcon a december 2-i hétvégén.

Zalaegerszegi TE - Diósgyőri VTK 1-3 (0-1)

Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 2792 néző. Játékvezető: Pintér Csaba (Aradi József, Horváth Zoltán).
ZTE: SENKÓ Zsombor - HUSZTI András, MOCSI Attila, Oleksandr SAFRONOV, GERGÉNYI Bence - Bojan SANKOVIĆ, SZENDREI Norbert - MIM Gergely, TAJTI Mátyás, SAJBÁN Máté - Eduvie IKOBA. Vezetőedző: BOÉR Gábor.
DVTK: Karlo SENTIĆ - GERA Dániel, SZATMÁRI Csaba, BÁRDOS Bence, Bitok STEPHEN - Vladislav KLIMOVICH, Alexander VALLEJO, HOLDAMPF Gergő - LUKÁCS Dániel, Bright EDOMWONYI, Rudi POŽEG VANCAŠ. Vezetőedző: KUZNYECOV Szergej.

Csere: Eduvie IKOBA helyett SZALAY Szabolcs a 46., MIM Gergely helyett KLAUSZ Milán az 59., Bright EDOMWONYI helyett Marin JURINA és Vladislav KLIMOVICH helyett Elton ACOLATSE a 66., TAJTI Mátyás helyett NÉMETH Dániel a 67., HUSZTI András helyett Zoran LESJAK és Oleksandr SAFRONOV helyett KOVÁCS Barnabás a 74., HOLDAMPF Gergő helyett BÉNYEI Ágoston a 77., LUKÁCS Dániel helyett PERNAMBUCO és Alexander VALLEJO helyett LŐRINCZY Attila a 83. percben.
Sárga lap: GERGÉNYI Bence a 40., TAJTI Mátyás és Bright EDOMWONYI a 61. percben.
Gólszerző: Bitok STEPHEN (0-1) a 26., LUKÁCS Dániel (0-2) a 71., SZENDREI Norbert (2-1) a 86., PERNAMBUCO (1-3) a 89. percben.