Beharangozó 2020. június 26., péntek

A 3. DVTK - Kisvárda mérkőzés következik

Harmadszor látja vendégül bajnoki labdarúgó mérkőzésen a DVTK a Kisvárda együttesét a hétvégén. Az eddig lejátszott két találkozón nem talált legyőzőre hazai pályán a diósgyőri csapat. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

A két klub a korábban lejátszott Magyar Kupa és a Ligakupa mérkőzések után az előző bajnokságban találkozott először egymással az élvonalban.

Az OTP Bank Liga 2018/2019-es kiírásában a 17. fordulójában az első félidőben esett két góllal döntetlen született az első, Diósgyőrben rendezett DVTK - Kisvárda mérkőzésen, hiába uralta végig a találkozót a DVTK, és alakított ki számtalan helyzetet.

Diósgyőri VTK - Kisvárda Master Good 1-1 (1-1)

DVTK: Bukrán - Brković, Karan (Tóth Ba., 85.), Tamás M. - Shestakov, Szabó B. (Mihajlović, 57.), Márkvárt, Tajti M., Juhar - Hasani, Vernes (Bacsa, 73.). Vezetőedző: Fernando Fernández.
Kisvárda: Felipe - Lukyanchuk, Berios, Ene, Protić - Karasyuk - Ilić (Izing, 90.), Milevsky (Melnyk, 55.), Lucas, Sassá (Gosztonyi, 74.) - Horváth Z. Vezetőedző: Dajka László.

Piros lap: Lukyanchuk az 51. percben.
Gólszerző: Juhar (1-0) a 14., Sassá (1-1) a 32. percben.

A második DVTK - Kisvárda mérkőzés már diósgyőri sikerrel zárult. Az OTP Bank Liga idei kiírásának 11. fordulójában diósgyőri találatok foglalták keretbe a találkozót. Serhii Shestakov 3. percben vezetést szerzett, amit bár egalizálták a vendégek, Iszlai Bence és Rui Pedro büntetőjével 3-1-es győzelemmel tartotta itthon a három pontot Feczkó Tamás együttese a lelátóra visszatérő ultrák előtt.

Diósgyőri VTK - Kisvárda Master Good 3-1 (1-0)

Miskolc, DVTK Stadion, 4269 néző. Játékvezető: Berke Balázs (Albert István, Medovarszki János; Farkas Ádám, Ducsai József).
DVTK: Danilović - Polgár, Brković, Karan, Tamás M. - Márkvárt, Iszlai - Shestakov, Rui Pedro, Korbély - Hasani. Vezetőedző: Feczkó Tamás.
Kisvárda: Felipe - Melnyk, Kravchenko, Protić, Hej - Lucas, Bumba - Gosztonyi, Tsoukalas, Grozav - Tischler. Vezetőedző: Dajka László.

Gólszerző: Shestakov (1-0) a 3., Bumba (1-1) az 51., Iszlai (2-1, 11-esből) a 62., Rui Pedro (3-1, 11-esből) a 90+3. percben.

Tétmérkőzésen legutóbb ez év februárjában találkoztak a felek Kisvárdán, ahol bár két góllal is vezetett a hazai csapat, a második félidőre becserélt Molnár Gábor és Egerszegi Tamás találatával a hajrában sikerült mondot mentenie a DVTK-nak.

Kisvárda Master Good - Diósgyőri VTK 2-2 (1-0)

Kisvárda, Várkerti Stadion, 2512 néző. Játékvezető: Bognár Tamás (Albert István, Vígh-Tarsonyi Gergő; Solymosi Péter, Lovas László).
Kisvárda: Dombó - Melnyk, Rubus, Kravchenko, Protić - Lucas, Karasyuk -  Gosztonyi, Tsoukalas, Grozav - Viana. Vezetőedző: Bódog Tamás.
DVTK: Danilović - Shestakov, Polgár, Brković, Vági - Márkvárt, Iszlai - Hasani, Rui Pedro, Kiss T. -  Ivanovski. Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Gólszerző: Tsoukalas (1-0) a 23., Melnyk (2-0) a 76., Molnár G. (2-1) a 83., Egerszegi (2-2) a 89. percben.

A koronavírus okozta kényszerszünetben dupla felkészülési mérkőzést játszottak egymással a felek, ahol mindkétszer a kisvárdai csapat diadalmaskodott a DVTK Stadionban megrendezett összecsapáson.

1. felkészülési mérkőzés: DVTK - Kisvárda 0-1 (0-1)
  2. felkészülési mérkőzés: DVTK - Kisvárda 0-3 (0-0)

Az eddig lejátszott DVTK - Kisvárda mérkőzések az NB I.-ben

1. 2018/2019 (2. kör)
DVTK - Kisvárda 1-1 (1-1) G.: Juhar

2. 2019/2020 (1. kör)
DVTK - Kisvárda 3-1 (1-0) G.: Shestakov, Iszlai, Rui Pedro

Hazai pályán az örökmérlegünk: 2 mérkőzés, 1 győzelem, 1 döntetlen, 0 vereség, 4 rúgott gól és 2 kapott gól.

Kisvárda Master Good

Alapítva: 1911
Első év az NB I.-ben: 2018
Legjobb helyezés: 9. hely (2018/2019)
Élvonalbeli évek: 2 év
Folyamatosan az NB I.-ben: 2018 óta

A Kisvárda labdarúgócsapata jelenleg Kisvárda Master Good néven a magyar élvonalban szerepel. A klubot 1911-ben hozták létre KSE (Kisvárdai Sport Egyesület) néven, azóta szerepelt Kisvárda Vasas, Kisvárda SE, OSE-Várda és Várda SE néven is.

A klub többnyire a megyei osztályokban illetve a harmadosztályban szerepelt, az 1978/1979-es szezont azonban a második vonalban töltötte a KSE.

A klub a 2000/2001-es szezon telén anyagi gondok miatt megszűnt. A 2003/2004-es bajnokság előtt aztán az orosi labdarúgó csapat megyei másodosztályú licencét megvásárolva OSE-Várda néven éledt újjá a kisvárdai labdarúgás. A klub később már Várda SE néven szerepelt, a fejlődés töretlen volt és a csapat a 2007/2008-as szezonban már az NB III. Tisza-csoportjában szerepelt, ahol újoncként a második helyen sikerült végeznie.

A csapat 2011/2012-es bajnoki évben megnyerte az NB III.-at, de infrastrukturális és pénzügyi okokból ekkor még nem vállalta a másodosztályt. A klub 2013-ban ismét bajnok lett, azonban az ekkor zajló átalakítások miatt osztályozó lejátszására kényszerült a Szeged ellen és ennek sikeres megvívása után története során másodszor kvalifikálta magát a másodosztályba, ahonnan a szezon végén búcsúzni kényszerült.

A 2014/2015-ös szezonban megnyerte az NB III. Keleti-csoportját, feljutott az NB II.-be, ahol az első évében a 4., a második évében a 3., majd a 2. helyen végzett, így története során először feljutott a csapat a magyar élvonalba. Az előző bajnokságban a gyenge rajtot követően nagy küzdelemben sikerül megőrizni elsőosztályú tagságukat.

32. forduló: Kisvárda - PAFC 1-1

A legutóbbi mérkőzésen Dombó - Hej, Rubus, Kravchenko, Protić (Baranyai, 91.) - Lucas, Simović - Bumba (Sassá, 46.), Tsoukalas (Ene, 87.), Kovácsréti - Viana (Tischler, 80.) összeállításban játszottak.