OTP Bank Liga 28. forduló

Diósgyőri VTK - Győri ETO

Helyszín: Miskolc, Diósgyőri Stadion
Időpont: 2015. május 17., 16:30
Játékvezető: Szabó Zsolt (Király Krisztián, Becséri Gergely; Erdős József, Farkas Ádám).

A DVTK kezdőcsapata: Antal - Okuka, Alves, Németh M., Nemes - Egerszegi, Ho-Jung - Bognár I., Gosztonyi, Bacsa - Grumić. Vezetőedző: Vitelki Zoltán.
Kispadon: Bősz, Csicsvári, Eperjesi, Koman, Barczi, Takács T., Griffiths.

ETO: Horváth D. - Brdarovski, Lipták, Lang, Ibañez, Windecker, Bucșa, Mervó, Rudolf, Priskin, Koltai. Vezetőedző: Miruta László.
Kispadon: Cellár, Kerékgyártó, Kvilitalia, Stevanović, Nagy Á., Mayer, Tóth D.

A DVTK csapatában Ivan Radoš, Kovács Gábor, Szalai Vilmos, Senad Husić sérülés miatt nem léphet pályára, eltiltott nincs.

A DVTK piros-fehér csíkos mezben, az ETO zöldben játszik. A két csapatkapitány Gosztonyi András és Priskin Tamás

Percről percre

1. perc: A DVTK kezdte a mérkőzést

2. perc: Windecker beadását Nemes mentett becsúszva szögletre. A beadás után középen szabálytalankodtak a vendégek

4. perc: Máris vezet a DVTK! Bacsa sprintelt hatalmasat a jobbszélen, Bognár elé passzolt, aki éles szögből hatalmas gólt lőtt a rövid felső sarokba, 1-0.

4. perc: Rudolf távoli lövését Antal tenyerelte vissza a mezőnybe

8. perc: Grumić passza után Bognárt vágták fel a kaputól 21 méterre. A szabadrúgást Gosztonyi fölé rúgta

10. perc: Antal lőtte ki a mezőnybe a hazaadott labdát, Mervó egyből visszatette, de főlé szállt

12. perc: Grumić lőtt fordulásból 15 méterről, elakadt a védőkben a labda

13. perc: Németh szögletét kifejelték a védők, majd Gosztonyi szögletét nem sikerült középen megjátszani

14. perc: Ibanez szabadrúgását Koltai csúsztatta a hosszún jócskán mellé

18. perc: Brdarovski beadását Rudolf fejelte ívesen Antal kapuja fölé

19. perc: Priskin lőtt némi labdavezetés után távolról, mellé

20. perc: Okuka adott be jobbról, Grumić lekészítette Bacsának, de a védők ébren voltak és megelőzték

21. perc: sérülés miatt Lang helyett Nagy Á. a vendégeknél

23. perc: Brdarovski fejese veszélyesen szállt a kapu előtt keresztbe, de középen senki nem ért hozzá

27. perc: Ho-Jung próbálta átlőni a betömörülő győri védelmet, távoli kísérlete egy vendégről került szögletre

28. perc: Németh beadása után Bognár készült volna lövéshez, de Szabó játékvezető lefújta

29. perc: Koltai lőtt 16 méterről, Antal védte a bal alsóra tartó kísérletet, a kipattanót Bucsa rúgta el keresztben

31. perc: Grumićot kellett ápolni, a biztonság kedvéért Takács elment melegíteni

31. perc: Priskin lőtt éles szögből, Antal szépen védett

32. perc: Helyzet a másik oldalon is: Bacsa ugratta ki Okukát, aki lőtt, azonban egy védő lábán lelassult a labda, Horváth rá tudott vetődni

34. perc: Bognár lőtt az ötösre az érkező Grumić fejére egy labdát, Horváth jól lépett ki a kapuból és lehúzta

35. perc: Windecker vágta fel csúnyán a kezdőkörben Ho-Jungot, sárga lap a jutalma

36. perc: Okuka beadásából Grumić fejelt kapufát, de Szabó lefújta lökés miatt

38. perc: Győri szöglet, veszélytelen

38. perc: sérülés miatt cserél a DVTK is: Grumić helyett Takács a pályán

39. perc: nem sok hiányzott az előny megduplázásához: Németh szerzett tanári módon labdát a saját 16-osnál, Gosztonyi, Bognár volt a labda útja, Okuka egyedül állt a kapussal szemben, át is emelte, azonban a visszaérő védők az ötösön belülről tisztáztak

41. perc: Rudolf lőtt 30 méterről szabadrúgásból a kapu mellé, fölé

42. perc: Okuka jutott el a jobb oldalon az alapvonalig, beadását blokkolták a védők

45. perc: 1 perc hosszabbítás következik

Félidő: DVTK - ETO 1-0

46. perc: Az ETO folytatta a mérkőzést, a DVTK nem cserélt, a vendégeknél Kvilitalia állt be a szünetben Mervó helyett

48. perc: Bognár nagyszerűen indította Gosztonyit, aki betört a 16-oson belülre, ahol akasztották. 11-es a DVTK-nak és Szabó játékvezető kiállította Brdarovskit.

49. perc: Gosztonyi állt a labda mögé, a kapu bal oldalába tartó lövését Horváth vetődve ütötte szögletre

50. perc: a szöglet veszélytelen volt

52. perc: jobboldali beadást Antal ütötte egy támadóra, így kirúgás következik

54. perc: Megduplázta előnyét a DVTK. Okuka lövésszerű beadással próbálkozott a jobb oldalról, egy védőt érintve a hosszú oldali kapufa mellé érkezett a labda a hálóba, 2-0.

58. perc: Ibanez helyett Tóth Dávid a pályán a vendégek harmadik cseréjeként

59. Nemes beadása után szögletet rúghatott Gosztonyi, a labda a hosszú felső sarok mellett hagyta el a pályát

61. perc: Okuka lőtte jobbról keresztbe a labdát a kapu előtt, senki nem tudott beleérni

62. perc: Takács-Bognár-Takács háromszög után a DVTK magas támadója hosszan tolta meg a labdát a 16-oson belül, oda lett a lehetőség

67. perc: Ho-Jung kapott sárga lapot

71. perc: Győri szöglet, Lipták 10 méterről leadott fejesét Antal védte magabiztosan

73. perc: Egerszegi Tamás helyett Koman Vladimir a DVTK második cseréje

75. perc: Már három a DVTK előnye. Takács vette el a labdát Rudolftól a győri 16-os előterében, Bacsát ugratta ki bal oldalon, aki néhány csel és húzás után kapura lőtt. A gólba tartó labda végül Tóth D. lábáról került a hálóba, öngól, 3-0.

78. perc: Diósgyőri szöglet, veszélytelen

79. perc: Rudolf lőtt "kínjában" a 16-os vonaláról, kifelé kanyarodott a keresztbe szálló labda

82. perc: Bognár hosszú indítását Koman elől Horváth vágta ki a lelátóra a bal szélen

82. perc: győri szöglet, középen Okuka fejelte ki

84. perc: Szépített az ETO. Kilitalia fejelte vissza a labdát, amit Priskin a 16-osról a hosszú alsó sarokba lőtt, 3-1.

87. perc: Újra három a különbség. Az újonc Nemes Milán baloldali beadását középen Takács Tamás csúsztatta a kapu hosszú oldalába, 4-1

89. perc: Rudolf 22 méteres szabadrúgása ment el a bal kapufa mellett

90. perc: 1 perc hosszabbítás következik

Végeredmény: DVTK - ETO 4-1 (1-0)